مسابقه ریاضی کانگورو

مسابقه ریاضی کانگورو

مسابقه ریاضی کانگورو

مسابقه ریاضی کانگورو یک مسابقه بین المللی ریاضی با شرکت بیش از ۴۰ کشور (از جمله ایران در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰) با ۱۲ مرحله مشارکت از سطح ۱ تا ۱۲ است . این مسابقه معمولا در سومین پنج‌شنبه مارس هر سال برگزار می‌شود . هدف مسابقه کانگورو ترکیبیات و منطق است . نه فقط دانش خالص و عادی . به خاطر افزایش طرفدار و محبوبیت در کشور شرکت‌های شرکت کننده این المپیاد یکی از مهم‌ ترین و پرطرفدارترین المپیادهای ریاضی شده است . بیش از پنج میلیون دانش آموز(شرکت کننده) از ۴۷ کشور در ۲۰۰۹ هم نشانگر سخنان بالاست.

مسابقه ریاضی کانگورو

 

نحوه انجام مسابقه

این مسابقه در ۷۵ دقیقه در قالب تست‌های چند گزینه‌ای اجرا می‌شود . شامل ۳۰ سوال (تا سطح ۴ فقط ۲۵ سوال) در کل در ۳ بخش زیر است:

۳ امتیازی

۴ امتیازی

۵ امتیازی
پنج جواب اند که قطعا فقط یکی از آن‌ها درست است جواب درست اندازه‌ی امتیاز سوال نمره مثبت دارد و جواب غلط هیچ نمره‌ی مثبتی ندارد و یک چهارم امتیاز هم نمره‌ی منفی لحاظ می‌شود هر شرکت کننده در اول مسابقه ۳۰ امتیاز دارد (تا رده چهار ۲۴ امتیاز) پس کم‌ترین نمره در پایان آزمون صفر خواهد بود و بیشترین نمره و امتیاز ۱۵۰ است (تا مرحله(سطح) چهار ۱۲۰ امتیاز) .
 
جوایز
طبیعتا کسب و جمع کردن امتیاز ارتباط مستقیمی با جایزه‌ی نهایی دارد . کانگورو به مدرسه جایزه ویژه ((بهترین پرش کانگورو)) را به بهترین امتیاز گیرنده در آن مدرسه می‌دهد

About the Author

has written 25 stories on this site.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 متکالج: مکتب ریاضیات. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی